Дослідники з США повідомили, що струси мозку призводять до підвищеного ризику появи хвороби Паркінсона.

Струс мозку набагато серйозніший, ніж раніше передбачалося. Експерти провели тести, щоб зрозуміти і оцінити наслідки струсів для організму в майбутньому. Прийнято вважати, що струс мозку може викликати проблеми з внутрішньочерепним тиском. Однак вплив на пам’ять і інтелектуальні здібності людини раніше не було вивчено досить добре.

Тепер же в США у дослідженні взяли участь більше трьохсот тисяч ветеранів, частина з яких в минулому перенесли струс мозку. Не завжди це була важка травма, в деяких випадках це були досить легкі випадки, однак, виявилося, що навіть вони впливають на роботу мозку в майбутньому. Всі добровольці були у віці від 30 до 65 років і вони проходили обстеження протягом 12 років.

Читайте також:  Нерозбірливість у сексуальних контактах може стати головною причиною епідемії раку горла

Виявилося, що будь-яка травма голови призводила до того, що ризик розвитку хвороби Паркінсона збільшувався на 56%.
Ці результати дослідження не означають, що кожен, хто пережив струс мозку, приречений на розвиток дегенеративного неврологічного розладу, однак, ризик, що це станеться, набагато вище. Наслідки струсу мозку можуть бути самими різними і проявлятися протягом багатьох років, у тому числі, пізніше можуть розвинутися порушення координації руху.

Вчені відзначили, що більшість ветеранів, які взяли участь у дослідженні, не страждали від Паркінсона, але число тих, у кого хвороба все-таки розвинулася, було більше середньостатистичного.

Крім того, це дослідження показало, що підвищується ризик розвитку захворювання у професійних спортсменів, які часто отримують травми голови. Спортивна кар’єра може призводити до того, що в літньому віці у людини почнуться порушення роботи мозку.

Читайте також:  Так, ви повинні мити рис, але не з тієї причини, з якої ви думаєте

Причина такого взаємозв’язку в тому, що травма голови може призвести до пошкодження клітин, що продукують допамін, функціонування яких порушується при хворобі Паркінсона.

Джерело: МедікФорум