Навіть невелика доза алкоголю негативно впливає на стан організму. Новітні дослідження вчених показали, що незалежно від віку, вживання спиртного підвищувало ризик сердчено-судинних захворювань і передчасної смерті.

Про результати досліджень негативного впливу алкоголю на здоров’я людини, повідомило видання Elemental.

Статистика показує, що надмірне вживання спиртних напоїв щорічно призводить до смерті більше 93 000 людей в США і скорочує життя в середньому на 29 років. У любителів випити підвищується ризик розвитку хвороб серця, печінки та інших порушень здоров’я.

Яка доза алкоголю небезпечна

Нове дослідження показало, що навіть одна чарка може негайно підвищити ризик нерегулярного серцебиття, відомого як фібриляція передсердь, що збільшує ймовірність серцевого нападу або інсульту.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine. За контрольною групою з 100 дорослих людей велося спостереження за допомогою спеціальних електронних пристроїв. Прилади вимірювали вплив випитого алкоголю на зміну частоти серцевих скорочень.

Виявилося, що протягом чотирьох тижнів у 56 осіб зафіксовано принаймні один випадок фібриляції передсердь. Слід підкреслити, що у тих, хто вжив спиртне за останні 4 години, ймовірність виникнення цієї патології в два рази вище. Більш того, ризик зростав при вживанні додаткових порцій алкоголю.

Як алкоголь впливає на організм

Серед головних проблем зі здоров’ям, які викликає спиртне, слід виділити: атеросклероз, звуження і затвердіння артерій, викликане скупченням бляшок на стінках артерій, що підвищує ризик серцевих нападів, інсультів і слабоумства. Відзначається, що затвердіння артерій є природним процесом, але вживання алкогольних напоїв прискорює його.

Дослідження 2019 року показало, що це стосується навіть тих, хто не зловживає алкоголем і п’є порівняно мало. Люди, які випивають від 7 до 13 напоїв на тиждень, на 53% частіше страждають від високого кров’яного тиску, ніж непитущі.

В якому віці алкоголь небезпечний

Пияцтво, як вважають дослідники, визначається як чотири порції алкоголю за один прийом для жінок і п’ять для чоловіків раз в місяць або частіше, – найбільш поширене в США серед людей у віці від 25 до 34 років. Але ця проблема стає все більш актуальною і серед тих, хто старше 50 років. Підкреслюється, що проблеми з пияцтвом характерні більш ніж для 10% людей у віці 65 років і старше.

Як ранній алкоголізм шкодить організму

За статистикою, близько 8% восьмикласників в штатах вже куштували алкоголь, і 4% з них вживають його у великих кількостях. У старшокласників ситуація ще гірше – серед них таких 14%.

Побоювання викликають результати нового дослідження, які були представлені на зустрічі Європейського товариства кардіологів. Згідно з ним, у підлітків, які вживають алкоголь, артерії починають застигати швидше, що підвищує ризик серцевих захворювань і може привести до передчасної смерті.

Артерії тих, хто випивав більше п’яти алкогольних напоїв, вже до 24 років, були на 4% жорсткіше, ніж артерії непитущих, пояснює керівник дослідження Хьюго Уолфорд, студент-медик Університетського коледжу Лондона під керівництвом професорів Університету Брістоля. Варто підкреслити, що швидкість підвищення жорсткості до цього віку була на вже 9% вище норми.

“Рясне випивання (ред.- алкогольних напоїв) і куріння в молодості ставлять людини на життєву траєкторію раннього старіння судин, що призводить до більш раннього виникнення серцево-судинних захворювань і смерті”, – підкреслює Уолфорд.

За його словами, припинення вживання спиртного і сигарет “зводить нанівець пошкодження артерій, що підкреслює важливість відмови від цих шкідливих звичок якомога раніше”.