Експерти назвали 10 злачних місць, що кишать бактеріями. Огляд особливо корисний в ситуації, що склалася, коли світ охопила паніка, викликана поширенням коронавірусу.

Мікробіолог Філіп Тьєрно розповів, що в ресторанах 70% стільців покриті 17 видами бактерій. Люди щодня з ними контактують, але вони рідко піддаються дезінфекції. Небезпечними вважаються ємності для спецій, дверні ручки, часточки лимона, меню.

В офісах найбруднішими є телефони (25 тис. бактерій). На другому місці знаходяться столи – 21 тис. замикають трійку клавіатура і мишка. У магазинах варто проявляти обережність поруч з холодильниками, на дні яких розвиваються 327 тис. КОЕ на 6,5 кв. см. На фруктах і овочах при вимірах показники зашкалювали до 5,7 млн і 3,3 млн.

Читайте також:  Використання камінів та дров'яних печей підвищує ризик розвитку раку легень у жінок

В аеропортах не потрібно доторкатися до пластикових лотків для контролю речей. Вони кишать мікробами, як і іграшки в дитячій ігровій зоні. На деяких предметах знайдені сліди вірусів, що викликають грип. Щоб уникнути зараження, варто використовувати спеціальний антибактеріальний засіб для рук.

У літаках місцем концентрації патогенних мікроорганізмів є підголівники сидінь і кишені для журналів. Дивно, але в кабінеті лікаря краще не торкатися до підставки для паперу, на якій живе в 46 тис. разів більше бактерій, ніж в унітазі. На кухні небезпеку становлять губки і ганчірки. Проста дезінфекція в даному випадку не допоможе, тому потрібно проводити щотижневу заміну.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

У ванній найбруднішим місцем визнаний тримач для зубних щіток, в автомобілі – задня частина, призначена для перевезення тварин, фіксатори ременів безпеки, килимки, ручне гальмо. У школах бактерії накопичуються на стільницях, перилах, спортивному інвентарі.