Здатність кімнатних рослин покращувати склад повітря в приміщенні, в яку вірять майже всі, не підтвердилася дослідженням вчених. Дослідники заявили, що жодна така рослина не може зрівнятися з провітрюванням з відкритого вікна.

Твердження про те, що кімнатні рослини гарні для очищення повітря в приміщенні, – швидше міф, ніж правда: їх користь в цій справі сильно перебільшена. З такою думкою виступили фахівці Дрексельского університету (США), про роботу яких пише Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology.

Свій висновок американські вчені зробили, проаналізувавши кілька десятків досліджень останніх 30 років. Ретельно вивчивши експерименти, котрі проводилися з кімнатними рослинами, експерти констатували, що багато дослідів проводилися в далеких від реальності умовах. Зокрема, вони охарактеризували так експерименти, що виконувалися в 80-х роках фахівцями NASA. Тоді вони зробили висновок, що кімнатні рослини придатні для очищення повітря. При цьому рослини випробовувалися в обстановці суто лабораторній, якої ніколи не буває в будинках звичайних людей.

Розглянувши цілу серію подібних експериментів, вчені встановили, що оптимальним варіантом очищення повітря в приміщення від летючих забруднюючих речовин є природне провітрювання.

«Щоб добитися того ж ефекту, який дають два відкритих вікна, потрібно розставити по сотні чи тисячі горщиків з квітами на кожен квадратний метр будинку або офісу», – повідомили автори роботи.

Джерело: МедікФорум