Експерти назвали 5 важливих правил для вибору свіжої риби. Як, виявилося, купити якісний продукт зовсім не складно, якщо дотримуватися ряду простих правил.

У рибі міститься величезна кількість корисних для людського організму речовин. Вона багата на поліненасичені кислоти Омега-3 та інші важливі макро – і мікроелементи. Медики рекомендують вживати цей продукт як мінімум один, а краще два-три рази на тиждень. При цьому вибирати рибу потрібно дуже уважно і обережно.

В першу чергу слід звернути увагу на зябра. Вони повинні мати яскраво-червоний колір без будь-яких плям і пошкоджень. Зяброві пластинки свіжої риби добре відокремлюються один від одного і чітко видно. Чим більше вони склеєні між собою, тим старіший продукт.

Крім цього фахівці рекомендують включити в процесі вибору нюх. Свіжа риба не має різкого рибного запаху. Якщо від неї виходить неприємний душок, від покупки краще відмовитися. Також індикатором свіжості цього продукту є очі. Якщо вони каламутні, а не прозорі і ясні, продукт купувати не можна.

Далі йде рекомендація перевірити стан лусочок. Вони повинні бути чистими і блискучими без будь-якого натяку на слиз. Замикає список правил порада перевірити рибу на пружність. У свіжих особин м’ясо щільне і пружне, тому його якість визначається просто. Слід злегка натиснути на поверхню тушки. Якщо ямка зникла швидко – то ймовірне всього риба свіжа.

Крім цього фахівці рекомендують уважно досліджувати продукт при обробленні. На внутрішніх органах не повинно бути слідів паразитів. При цьому дуже важливо правильно обробляти його під час приготування.