Для того, щоб впоратися з запором, рекомендується їсти більше продуктів, що містять клітковину: фруктів, овочів, бобових, цільнозернових круп і горіхів.

З іншого боку, багато людей продовжують страждати запорами незважаючи на збалансоване і здорове харчування.

Сьогодні нам хотілося б поговорити про те, як впоратися з запором за допомогою натуральних засобів. Ми поділимося з Вами 9 корисним рекомендаціями і розповімо про ключові моменти роботи кишечника. Можливо, ця інформація здасться Вам новою і цікавою.

Як впоратися з запором?

Для того, щоб вирішити цю проблему за допомогою натуральних засобів необхідно з’ясувати причини, що викликають це розлад травлення. Це дозволить вирішити проблему, а не тільки полегшити або приховати її симптоми.

З цієї причини впоратися з важким хронічним або запором досить важко. У кожному випадку захворювання має індивідуальні особливості, які не можна ігнорувати.

В нашій сьогоднішній статті нам хотілося б відзначити основні фактори, здатні викликати це захворювання і ускладнювати його перебігу. З урахуванням цієї інформації Вам стане легше впоратися з запором раз і назавжди.

1. Пийте воду

Збільшуючи кількість вживаної клітковини, як нам правильно рекомендують дієтологи, необхідно пити більше води. В іншому випадку перебіг запору може тільки ускладнитися.

Вода дозволяє нам краще перетравлювати клітковину, оберігає нас від здуття живота і полегшує проходження їжі через кишечник. Особливо це стосується тих людей, які вживають їжу з високим вмістом клітковини і висівок.

Так, необхідно пити як мінімум 8 склянок води в день, натщесерце і між прийомами їжі.

2. Дбайте про своїх нерви

У багатьох випадках причиною запору є нервове напруження, яке негативним чином позначається на перистальтиці кишечника.

В цьому випадку для боротьби з закрепом необхідно для початку впоратися зі стресом. У цьому тобі допоможуть фізичні вправи, дихальні практики і такі натуральні добавки, як пасифлора, меліса і лаванда.

3. Перевірте щитовидну залозу

При появі гострих або хронічних захворювань рекомендується зробити аналізи і пройти медичне обстеження, щоб дізнатися про загальний стан здоров’я.

Так, порушення в роботі щитовидної залози можуть призводити до виникнення запорів без видимих на те причин.

Якщо аналізи підтвердять порушення функцій щитовидної залози, необхідно почати відповідне лікування. Непрямим чином воно дозволить Вам вирішити і проблеми з кишечником.

4. Ведіть активний спосіб життя

Велика частина населення сьогодні веде сидячий спосіб життя. Це поняття відноситься не тільки до тих людей, які не займаються спортом, але і до тих, хто проводить багато годин, сидячи в одній і тій же позі.

Дефіцит фізичної активності з кожним разом все більше знерухомлює наш живіт, який потребує рухливості для полегшення перистальтики кишечника.

Це вкрай необхідно для просування залишків їжі і подальшого виведення калових мас тіла людини.

5. Будьте обережніше з проносними

Люди, які спробували впоратися з запором за допомогою хімічних або навіть натуральних проносних (деякі з них досить агресивні, наприклад, сенна), ризикують заробити хронічний розлад кишечника.

Проносні можна використовувати тільки для лікування епізодичних запорів.

Якщо Ви пили проносні, необхідно приймати добавки для відновлення мікрофлори кишечнику та включити в свій раціон їжу, багату клейковиною:

  • Насіння чіа
  • Лляне насіння
  • Вівсянку
6. Зміцнюйте здоров’я печінки

Іноді печінку і жовчний міхур слабшають, що негативно впливає на роботу нашого кишечника, ускладнюючи виведення калових мас. Через порушення роботи цих органів у нас виникають проблеми з травленням і зором, з’являються передчасні зморшки. Можливо, що це саме твій випадок.

Для поліпшення роботи печінки і жовчного міхура необхідно їсти гірку їжу і включити в свій раціон корисні харчові добавки на базі розторопші плямистої, кульбаби, пеумуса і артишоку.

7. Не соромтеся ходити в туалет

Багато людей можуть сходити в туалет по великому, тільки коли знаходяться вдома. Подібна звичка з часом може сильно нашкодити кишечнику.

Тому необхідно ходити в туалет кожен раз, коли з’являється відповідне бажання.

8. Правильне харчування

Деякі продукти мають легкими проносними властивостями. Вони допомагають відновити роботу кишечника без шкоди для нашого здоров’я:

  • Чорнослив
  • Стиглі ківі
  • Запечені з шкіркою яблука
  • Насіння чіа і льону
  • Вівсяна каша
  • Подорожник
9. Прислухайся до свого тіла

Наша остання порада полягає в тому, щоб частіше придивлятися до свого живота і давати йому все необхідне. Ваше тіло підкаже Вам, що йому потрібно.

Іноді впоратися з запором допоможе масаж живота з ефірними маслами або теплий компрес перед сном.