Атерома або, як її часто називають, жировик, – це доброякісна пухлина сальної залози, яка найчастіше розвивається внаслідок закупорки сальних проток. Єдиним методом лікування атероми є її хірургічне видалення. В даний час існують безболісні методи радіохірургічного видалення подібних пухлин з мінімальними крововтратами.

Зазвичай атероми утворюються на ділянках шкіри, багатих сальними залозами. Новоутворення має округлу форму, чіткі межі і безболісно при пальпації.

Чому виникає атерома?

Точні причини появи атероми невідомі, але лікарі виділяють деякі фактори ризику, що сприяють виникненню цієї пухлини.

Так, ризик атероми підвищується при будь-яких станах організму, в результаті яких відбувається порушення відтоку шкірного сала. Повна закупорка може призвести до атероми.

Таке захворювання як гіпергідроз також призводить до закупорки сальних проток, а значить підвищує ймовірність появи пухлини.

Факторами, що сприяють виникненню атероми, також є погані умови зовнішнього середовища, професійні шкідливості, недотримання правил особистої гігієни, використання деяких косметичних засобів, які звужують протоки сальної залози.

Читайте також:  Дієтологи дали жінкам поради щодо правильного схуднення після 40 років

Лікування атероми

Діагностика та лікування атероми

Діагностика атероми не представляє великої складності. Для кваліфікованого лікаря-дерматолога достатньо буде тільки зовнішнього огляду. Важливим критерієм при діагностиці атероми є наявність розширеного протоки сальної залози.

Під час діагностики лікар проводить диференціацію атероми від фіброми або ліпоми.

“Жировики” зазвичай м’які. Це новоутворення краще видалити. Всі видалені новоутворення підлягають обов’язковому гістологічному дослідженню. Краще це робити у онкологів. Потрібно взяти направлення в обласну установу у своїй поліклініці за місцем проживання. Або без нього поїхати на консультацію до онколога (головне, мати при собі паспорт).

Єдино правильним лікуванням атероми є її хірургічне видалення. Така операція не представляє ніяких складнощів. Нові методи радіохірургічного видалення подібних новоутворень дозволяють повністю видалити їх з мінімальною травматизацією шкіри і прилеглих ділянок. Крововтрати при такій операції мінімальні, а після оперативного втручання, як правило, не залишається рубців, що дуже важливо, особливо для представниць прекрасної статі.

Читайте також:  Дієтологи дали жінкам поради щодо правильного схуднення після 40 років

Видалення атероми є гарантією того, що більше на цьому місці вона не з’явиться. Природно, можлива поява нової атероми в іншому місці, якщо для цього будуть усі передумови. Але якщо ви будете уникати факторів розвитку атероми, то ризики її появи зведуться до мінімуму.