Експерти представили увазі 9 маловідомих факторів, які дозволяють знизити ризик недоумства. Дані зібрані з останніх досліджень, що стосуються даної області.

Деменцією страждають 47 млн осіб у світі. Як показали дослідження, схильні до більш високого ризику розвитку недуги ті люди, які не мають хоча б середньої освіти. Йдеться не про соціально-економічний статус, а саме навчання. У зв’язку з чим, рекомендується протягом усього життя виконувати різного роду розумові завдання. Після 55 років втрата слуху асоціюється з більш високим ризиком недоумства. В цьому не простежується причинно-наслідкового зв’язку, суть криється в мінімізації погіршення когнітивних функцій. Сюди ж можна віднести стрес через неможливість нормально чути інших людей, що призводить до бажання перебувати на самоті.

Читайте також:  Тестостерон не допоможе чоловікам досягти успіху в житті

Не менш важливий контроль кров’яного тиску. Наявність діабету підвищує ризик деменції, хоча причина цього невідома. Теорія полягає в тому, що підвищений рівень цукру негативно позначається на роботі мозку. У цьому ж списку знаходиться ожиріння, так як воно збільшує ймовірність появи діабету і гіпертонії. Літні люди, які займаються спортом, менш схильні до розвитку недоумства, ніж пенсіонери, що ведуть малорухливий спосіб життя.

Куріння шкідливе не тільки для серцево-судинної системи, хімічні речовини впливають на мозок, що знову ж таки збільшує ризик нейродегенеративних хвороб. Існує зв’язок між станом і депресією. Оскільки остання впливає на гормони стресу, нейрони мозку і гіпокамп, це призводить до погіршення когнітивних функцій. Проводити час з близькими людьми – це не тільки можливість підняти настрій, але і спосіб підтримати активність мозку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News