Вчені з Бразилії розповіли, що вживання свіжих фруктів і ягід провокує головний біль. Експерти попередили людей, які страждають від мігрені, що існує дев’ять продуктів, що негативно впливають на стан здоров’я.

Колектив вчених, що складається з чотирьох експертів в області неврології та харчування, провів випробування, акцентуючи увагу на існуванні продуктів, визнаних збудниками мігрені, передає EatThis, NotThat!.

Раніше фахівці вивчали вплив ароматів на захворювання. Наприклад, наукові співробітники з’ясували, що духи, фарба, бензин і відбілювач впливають на частоту виникнення мігрені. «Ми виявили, що є фрукти і ягоди, які здатні впливати на патогенез мігрені, знижувати запальний процес в менінгеальних судинах, розширювати судини і покращувати обмінні процеси глюкози в мозку», – повідомили експерти.

У дослідженні задіяли практично 4 тисячі пацієнтів, у яких спостерігалася мігрень, і більше 1100 людей з головними болями. У підсумку з’ясувалося, що у 40,3%, або майже 1600 учасників з мігренню, напад виникав через 8 хвилин – 1,5 години після з’їденого фрукта.

На першому місці в рейтингу опинився кавун, який спровокував практично у 30% добровольців головні болі. Також до переліку увійшли маракуйя, апельсин, ананас, виноград, банан, огірок, мальпігія і папая.