Дослідження кажуть, деякі хвороби можуть викликати специфічні тілесні запахи.

Ось п’ять поширених запахів тіла, які, на думку медиків, можуть сигналізувати про серйозну проблему і не повинні ігноруватися.

“Фруктове” дихання. Одним із небезпечних ускладнень діабету є стан, званий діабетичним кетоацидозом, який виникає, коли в організмі закінчується інсулін і різко підвищується рівень цукру в крові. Цим порушенням частіше страждають люди з діабетом 1 типу, ніж люди з діабетом 2 типу.

Підвищення рівня цукру означає, що інсулін не доставляє цей цукор у клітини, які переробляли його, даючи організму енергію, необхідну для нормального функціонування. Не отримуючи цю енергію, тіло починає розщеплювати як паливо жирні кислоти, і це сприяє накопиченню в крові кислотних хімічних речовин кетонів. Одним із них є ацетон, який надає запаху з рота фруктового аромату.

Діабетичний кетоацидоз часто поєднується з іншими симптомами діабету, такими як втома, затуманений зір, незрозуміла втрата ваги, сухість у роті. Якщо ви помітили фруктовий запах із рота разом з будь-яким із цих симптомів, зверніться до лікарів – без контролю та корекції це порушення може призвести до небезпечних для життя станів.

Сильний запах ніг. Причиною стійкого «аромату», що виходить від ніг, може бути грибкова інфекція, і це не варто ігнорувати. Якщо ви помітили суху шкіру навколо пальців ніг, почервоніння і пухирі, можливий мікоз. Неприємний запах від ніг викликається поєднанням бактерій і грибків, що руйнують шкіру і вражають перетинки пальців.

«Якщо ви випадково подряпаєте уражену ногу, а потім торкнетесь іншої частини тіла, грибок може поширитися на інші частини тіла, наприклад, проникнути в пах або пахву. Це також може спричинити появу особливо неприємного запаху у цих областях», – каже лікар-дерматокосметолог Григорій Гольдін.

Погано пахне стілець. Посилення неприємного запаху фекалій може бути симптомом непереносимості лактози – цукру, що міститься у молочних продуктах. Вона виникає через те, що тонкий кишечник не виробляє достатньої кількості ферменту лактази, що дозволяє перетравлювати лактозу. Статистично близько 65 відсотків дорослих людей стикаються в якийсь момент із неперетравленням молочних продуктів. Їхні реакції можуть варіюватися – вони включають хворобливі спазми шлунка, нудоту, діарею, здуття, підвищений метеоризм, погіршення запаху газів та випорожнень.

Якщо ваші гази чи фекалії починають пахнути особливо різко після того, як ви випили лише трохи молока, слід звернутися до лікаря, обстежитись на наявність хвороби Крона, інших проблем із кишечником.

Посилення запаху сечі. Медики попереджають: інфекції сечовивідних шляхів (ІCШ) можуть призводити до різкого, майже хімічного запаху сечі – це стає результатом розмноження в них бактерії, найчастіше кишкової палички, здатної проникати у сечовий міхур.

ІCШ частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків, що пов’язане з особливостями фізіології.

Поганий запах із рота вранці. Вкрай неприємний запах ранкового дихання після пробудження медики також радять не ігнорувати. Подібний симптом, за їхніми словами, може виявлятися невиявлене апное уві сні – розлад, який характеризується зупинками дихання під час сну. Апное сприяє надмірному хропінню, змушуючи людину дихати через рот, що створює проблему пересихання слизових – вона і викликає посилення неприємного запаху з рота, оскільки дозволяє легше розмножуватися бактеріям, що виділяють сірчистий газ.