Експерти назвали напій, одна чашка якого набагато шкідливіша і небезпечніша за 100 викурених за раз цигарок. Йдеться про чай падуб парагвайський (єрба мате), що цінується за здатність знімати головний біль і втому, яка раптово навалилася.

Падуб парагвайський готується з висушених над відкритим вогнем гілок та листя вічнозеленого чагарника під назвою парагвайський падуб. Рослина, багата на антиоксиданти, покращує працездатність і розганяє обмін речовин. До складу напою входять ефірні олії, вітаміни A, B, C. З одного боку, він має бути корисним для організму, але насправді все виглядає інакше.

Дослідження показало, що у чаї міститься безліч канцерогенів. Токсичні речовини втричі підвищують ризик розвитку раку. Йдеться про пухлини, що вражають печінку, підшлункову залозу, кишечник, стравохід, шлунок та легені. Найбільший удар по організму наноситься за традиційного способу заварювання, тобто, коли використовується нагріта до 65 градусів вода.

Падуб парагвайський можна зустріти у магазинах, що спеціалізуються виключно на продуктах здорового харчування. Напій популярний у Південній Америці. В Україні він не прижився через високу ціну.