Ці продукти, названі гарвардськими вченими ефективно стимулюють мозкову діяльність, покращують настрій, загострюють пам’ять.

Темний шоколад. Експерти називають його одним із найкорисніших продуктів через високий вміст заліза та антиоксидантів. Регулярне вживання темного шоколаду пов’язане з покращенням настрою – завдяки цьому на 70% знижується ризик симптомів депресії.

Спеції. Вони є багатим джерелом антиоксидантів, які запобігають окисному стресу та запаленню. Наприклад, споживання куркуміну (у спеції куркумі) пов’язане з нижчим ризиком занепокоєння та покращенням хімічного складу мозку. Шафран допомагає при депресивному розладі.

Горіхи. Містять корисні жири, які ефективно підтримують активну роботу мозку. Так, жирні кислоти омега-3, що містяться в волоських горіхах, мають протизапальні та антиоксидантні властивості, що покращують пам’ять і мислення. За словами вчених, щоденна жменя горіхів може стати ключем до хорошого стійкого здоров’я мозку, захисту від вікових захворювань.

Читайте також:  Лікар пояснила появу сильної тяги до солодкого у вечері

Ферментовані продукти. Їх споживання стимулює зростання хороших бактерій у кишечнику – органі, який особливим чином пов’язаний із мозком та впливає на його стан. Завдяки ферментованим продуктам покращується пам’ять, запобігає зниженню когнітивних функцій.

Зелені листяні овочі. Ці продукти багаті фолієвою кислотою, залізом, вітаміном B9 та клітковиною – поживними речовинами, які уповільнюють вікове погіршення когнітивних здібностей.