Прищі не є проблемою шкіри, яка обмежується підлітковими роками. За словами експертів, існує досить багато потенційних тригерів прищів в тому віці, коли період статевого дозрівання залишився давно позаду.

Експерти розповіли про основні причини прищів у дорослих людей.

Стрес. Психічне напруження – наприклад, гнів на начальника, партнера або високе навантаження у вигляді роботи і сім’ї не залишає шкіру недоторканою. Через занепокоєння і напругу організм виробляє більше гормонів стресу і тестостерону, що стимулюють шкіру до більшої кількості шкірного сала.

Неправильний догляд. Велика помилка вважати, що прищі можна контролювати ретельним очищенням шкіри з використанням сильних засобів. Навпаки, надмірний догляд за шкірою може збільшити вироблення шкірного сала і спровокувати появу прищів.

Читайте також:  Тривожні ознаки, які часто приймають за нешкідливі стани

Занадто активне використання насичених щільних кремів або захопленість омолоджуючими процедурами також можуть погіршити стан шкіри. Також появу «вікових» прищів можуть провокувати сонцезахисні засоби з хімічними УФ-фільтрами.

Харчування. Для шкіри важливо, що людина їсть. Дослідження показують, що жирні продукти, такі як ковбаси і чіпси, або солодощі та продукти з високим глікемічним індексом, а також молочні продукти здатні викликати у багатьох запальні процеси в шкірі особи.

Гормональні зміни. Результати різних досліджень показали, що у 40-85% жінок явище прищів посилюється за кілька днів до початку менструації. Таке передменструальний загострення акне обумовлено підвищенням рівня тестостерону по відношенню до естрогену в лютеїновій фазі циклу. З цією проблемою можна боротися за допомогою гормональної терапії, спрямованої на зниження рівня андрогенів в крові, але цей метод пов’язаний з великою кількістю побічних ефектів.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів

Увага! Підвищений рівень андрогенів – гормонів, які стимулюють вироблення шкірного сала, може бути викликаний різними факторами. Серед них: спадкова схильність, порушення щитовидної залози, гіперфункція надниркових залоз та інші внутрішні порушення.

Антибіотики. Багато пацієнтів, які приймають антибіотики, часто згодом скаржаться на прищі – побічний ефект терапії цими ліками. Несприятливі зміни зі шкірою обумовлені негативною дією антибіотиків на кишкову флору.

Джерело: МедікФорум