Те, що ви споживаєте щодня (як їжу, так і напої), може відіграти вирішальну роль у вашому здоров’ї та добробуті, а в довгостроковій перспективі може сприяти довголіттю та продовженню вашого життя.

Ваш щоденний раціон сильно впливає на ваше здоров’я, а продукти та напої, які ви споживаєте, можуть впливати на різні аспекти вашого фізичного, психічного та емоційного благополуччя.

Зосередження уваги на збалансованій тарілці та вживанні поживних речовин скрізь, де тільки можливо, допоможе підтримати ваше тіло зсередини.

«Дієта відіграє важливу роль у регулюванні рівня цукру в крові, контролі ваги, здоров’я кишечника, імунної функції, здоров’я серцево-судинної системи та психічному благополуччі. Дієтичні потреби можуть бути дуже індивідуальними та залежати від багатьох факторів, що варіюються від людини до людини. Завжди починайте з невеликих змін у своєму раціоні, щоб досягти стійкішого підходу до змін», – каже лікар-дієтолог Леметіна Юлія.

Зосередьтеся на тому, щоб додати більше кольорів у свою тарілку

В останні роки, безумовно, спостерігається тенденція до поліпшення здоров’я кишківника, і це правильно, оскільки 70 відсотків нашої імунної системи знаходиться в кишківнику, що робить його особливо важливим при розгляді питань підтримки імунітету.

Читайте також:  Дієтолог порадила тим, хто худне поєднувати білок і рослинні волокна

Зосередження уваги на тому, щоб додати більше кольору та різноманітності у вашу тарілку, це відмінний спосіб почати підтримувати здоров’я кишечника і збільшити кількість корисних кишкових бактерій, щоб допомогти боротися з цими набридливими мікробами.

«Дивлячись на свою тарілку, постарайтеся додати якнайбільше різних кольорів, уявляючи собі веселку кольорів. Чим більше кольору, тим більше фітонутрієнтів та антиоксидантів ви споживаєте, які допомагають годувати кишкові мікроорганізми та дають організму заряд поживних речовин».

Обмежте споживання кофеїну

Кофеїн є стимулятором, який може заважати сну, особливо якщо його вживати у великій кількості або перед сном.

Існують приголомшливі дослідження, що показують, що ті, хто погано спить, з більшою ймовірністю хворіють на інфекції/застуди; і що наш гормон сну, мелатонін, має глибоку здатність модулювати та зміцнювати імунну систему, не в останню чергу завдяки своїм протизапальним та антиоксидантним властивостям.

“Поступово скорочуючи споживання кофеїну, ви можете покращити якість сну, що, ймовірно, позитивно вплине на ваш загальний стан здоров’я”.

Читайте також:  Дієтолог назвала небезпеку відмови від обіду та вечері

Збільшіть споживання рослинної їжі

Використовуйте різноманітні фрукти, овочі, цільнозернові, бобові, бобові, спеції та трави.

«Ці продукти багаті на клітковину, антиоксиданти, вітаміни та мінерали, які можуть підтримувати гормони, здоров’я кишечника, шляхи детоксикації та виведення».

Зосередьтеся на здорових жирах

“Корисні жири, такі як мононенасичені та поліненасичені жири, що містяться в таких продуктах, як оливкова олія, оливки, авокадо, горіхи, насіння та жирна риба (лосось, сардини, форель, оселедець, анчоуси та скумбрія), можуть поліпшити здоров’я серця системи”.

Було доведено, що жирні кислоти омега-3, що містяться в жирній рибі та насінні, таких як лляне насіння, допомагають знизити рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНГ), надлишок якого може призвести до накопичення бляшок в артеріях та збільшення ризику серцево-судин.

Додавання 1-2 столових ложок корисних жирів у кожний прийом їжі – чудовий початок.

Обмежте доданий цукор

Надмірне споживання цукру пов’язане з ожирінням, діабетом 2 типу та іншими проблемами зі здоров’ям, які можуть значно скоротити тривалість вашого життя через клітинний процес, що називається глікуванням.

Читайте також:  5 порад лікаря запобігання остеопорозу

Солодкі продукти та напої часто містять мало (якщо взагалі взагалі) поживних речовин і погано насичують, що призводить до надмірного споживання та підвищеного ризику ожиріння.

Солодкі продукти та напої також викликають різкі стрибки та падіння рівня цукру в крові, що згодом може призвести до резистентності до інсуліну та підвищеного ризику розвитку діабету 2 типу. Обмеження ультраперероблених солодких продуктів має важливе значення для загального здоров’я та довголіття.

Вживайте гідратацію адекватно

Вода потрібна для різних клітинних процесів в організмі.

Вона допомагає транспортувати поживні речовини, кисень і гормони до клітин та видаляти відходи з клітин, відіграючи ключову роль у природних процесах детоксикації організму. Він допомагає виводити токсини та відходи з організму, знижуючи ризик проблем зі здоров’ям, пов’язаних із накопиченням токсинів.

“Підтримка гідратації також підтримує когнітивні функції та здорове травлення, запобігаючи запорам. Намагайтеся випивати не менше 1,5 літрів води на день”.