Експерти з США розповіли про шість несподіваних ознак, що сигналізують про початок менструації. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні Mirror.

Деякі жінки страждають від сильної мігрені напередодні критичних днів. Вказаний стан пов’язаний з гормонами, які регулюють менструальний цикл – естроген і прогестерон. Згідно з офіційними даними Американського товариства головного болю, дискомфортні відчуття починаються за 2 дні до початку періоду. Не варто дивуватися і змінам звичок кишечника. Організм випускає простагландини, які змушують матку скорочуватися, але іноді їх так багато виділяється, що йде розподіл на інші області тіла. Такий приріст викликає у деяких жінок діарею, а у інших – збільшення кількості випорожнень. Гінеколог Алекса Двек зазначає, що набряклість молочної залози може іноді тривати протягом тижня, що відбувається через підвищення рівня прогестерону. У такому випадку рекомендується пити менше кофеїну, використовувати пакет з льодом або електрогрілку, приймати знеболюючі препарати.

Читайте також:  Було названо 7 ознак, при появі яких необхідно звернутися до невролога

Рівень серотоніну, як правило, виснажується до початку менструації, а рівень кортизолу (гормону, що виділяється при стресі) підвищується. Солодкі і жирні продукти дають викид першого. У зв’язку з зазначеними коливаннями представниці прекрасної статі можуть відчувають гостре сексуальне бажання при кардинальних змінах в перевагах в їжі. У цьому ж списку збільшення ваги. Поява слабкості також сигналізує про наближення менструації. Наприклад, дослідження показали, коли рівень прогестерону високий за тиждень до періоду, жінкам потрібно більше часу для відновлення при заняттях спортом.