Жувальна гумка є більш ефективним засобом догляду за порожниною рота, ніж зубна нитка, як з’ясували вчені з Нідерландів. Вони встановили, що за 10 хвилин жування з рота віддаляється більше 100 мільйонів бактерій.

Дослідники з Університету Гронінгена в Нідерландах вивчили користь жувальної гумки. Вони виявили, що за 10 хвилин жування з порожнини рота вдаряється більше 100 мільйонів бактерій. Втім, цей десятихвилинний інтервал не варто збільшувати, оскільки при його перевищенні бактерії можуть повернутися назад в ясна, як показало дослідження.

На думку авторів, користь жувальної гумки нітрохи не поступається, а можливо і перевершує ефект зубної нитки, хоча жуйка і зубна нитка впливає на різні зони порожнини рота. Автори дослідження сподіваються, що отримані ними дані будуть використані для випуску спеціальних жувальних гумок, які стануть поглинати специфічні бактерії, що викликають хвороби. Але наскільки велика цифра в 100 мільйонів бактерій для нашої порожнини рота? Це приблизно 10% всієї мікробного навантаження в слині людини.

Читайте також:  Користь та шкода авокадо

Відзначимо, що в минулому році компанія з випуску жувальних гумок Beldent створила художню інсталяцію, в ході якої однояйцеві близнюки з’ясовували, який вплив на публіку виробляє жувальна гумка. Близнюки з’явилися в стінах Музею сучасного мистецтва Буенос-Айреса, і одного з них попросили жувати жувальну гумку, поки інший зберігав нейтральний вираз обличчя. За цей час їх привабливість оцінив 481 відвідувач, і 73% назвали більш привабливим близнюка, який жував жуйку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЖУЙКУ НАЗВАЛИ ПРИЧИНОЮ ОЖИРІННЯ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗУБНУ НИТКУ

ЧИМ БАКТЕРІЇ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ВІРУСІВ