Всім відомо, що фрукти і овочі надзвичайно корисні для здоров’я. Деякі з них вважаються справжніми суперпродуктами через численні переваги для здоров’я.

Тепер дослідники виявили, що звичайна чорниця допомагає уповільнити старіння і продовжити життя. Як повідомляє Express, ці ягоди містять велику кількість флавоноїдів, які борються з ушкодженнями ДНК і уповільнюють вікові зміни в клітинах мозку.

Численні дослідження показали, що чорниця захищає від окислювальних і запальних реакцій різні області мозку, допомагаючи збільшити тривалість життя. В ході однієї з таких робіт було встановлено, що плодові мухи живуть на 14% довше, якщо вони щодня отримують екстракт чорниці. Крім того, комахи показали кращий рівень активності. На думку вчених, це пов’язано з підвищеною стійкістю до окислювального стресу. Такий феномен був викликаний змінами в експресії певних генів.

Крім того, ягоди сприяють засвоєнню цукру в клітинах, які перетворять його в енергію, пише видання.

Інше дослідження показало, що літні люди краще справлялися з когнітивними тестами, якщо кожен день вони випивали чорничний сік. Вчені вважають, що вся справа в потужних антиоксидантах антоціанах, якими багаті ягоди. Ці поліфеноли зменшують запалення, допомагають нейронам спілкуватися і регулюють процес використання мозком глюкози.