Фахівці розкрили корисні властивості прянощі, відомої протягом довгих століть. Її отримують з квітів особливого різновиду крокусу, який найчастіше вирощують в Ірані, Індії та Греції.

Зараз цю пряність можна знайти в кожному магазині, так як її часто використовують для приготування їжі. Деякі дослідження довели, що вона допомагає впоратися з різними хворобами, якщо заварювати її в якості чаю.

Йдеться про шафран, пише Harper’s Bazaar. Він є природним антидепресантом і покращує настрій. Дослідження показали, що пряність дійсно здатна зменшувати симптоми у людей з депресивним розладом.

Крім того, чай з шафрану добре впливає на серце, знижує кров’яний тиск і рівень холестерину завдяки антиоксидантним властивостям.

Читайте також:  Як продовжити життя: вчені підказали три важливі звички

Також пряність може поліпшити пам’ять, так як в її складі є хімічні речовини, кроцин і кроцетин. А деякі дослідники вважають, що шафран може допомогти в лікуванні захворювань, що вражають мозок, таких як Альцгеймера і Паркінсона.

Крім цього, шафран багатий флавоноїдами, які можуть знизити ризик розвитку онкології.

Відзначається, що чай з шафраном можна готувати без добавок, замочивши пряність в гарячій воді. Але багато рекомендують змішати шафран з чайним листям, додати туди інші трави і прянощі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News