ГоловнаНовини Здоров'яЕксперти розповіли про наслідки надмірного вживання вітамінів

Експерти розповіли про наслідки надмірного вживання вітамінів

Профільні експерти вважають, що надмірне вживання вітамінів без призначення лікаря протягом тривалого періоду може призвести до хронічної інтоксикації організму. Як пояснила лікарка-ендокринологиня Фатіма Дзгоєва, в особливих випадках мова може йти про гострий стан.

Вітаміни

За словами експертки, як і будь-які інші препарати, вітаміни можуть бути небезпечними для здоров’я людини, особливо якщо їх вживати тривалий термін і без призначення лікаря. В таких випадках може виникати хронічна інтоксикація. При цьому слід розрізняти поняття профілактичного прийому і лікувальних доз, підбирати які повинен тільки лікар.

Особливо це стосується вітамінів А, D, E, K. Дані сполуки відрізняються тим, що накопичуються в організмі довго, але і витрачаються досить повільно.

Читайте також:  Лікар перерахував продукти, які не можна вживати перед сном

У свою чергу дієтологиня Марина Берковська пояснила, що вітамін А може призвести до необоротного пошкодження печінки, а з’єднання E знижує згортання крові, що загрожує кровотечами і навіть геморагічним інсультом.

Передозування вітаміну D небезпечне підвищенням рівня кальцію. Цей стан супроводжується нудотою, болями в животі і блювотою.

Самим нешкідливим речовиною медики вважають вітамін К. Також не дуже небезпечні водорозчинні вітаміни групи В і С. Зазвичай організм самостійно позбавляється від надлишків даних сполук, однак зловживати ними не варто.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News