Профільні експерти вважають, що надмірне вживання вітамінів без призначення лікаря протягом тривалого періоду може призвести до хронічної інтоксикації організму. Як пояснила лікарка-ендокринологиня Фатіма Дзгоєва, в особливих випадках мова може йти про гострий стан.

За словами експертки, як і будь-які інші препарати, вітаміни можуть бути небезпечними для здоров’я людини, особливо якщо їх вживати тривалий термін і без призначення лікаря. В таких випадках може виникати хронічна інтоксикація. При цьому слід розрізняти поняття профілактичного прийому і лікувальних доз, підбирати які повинен тільки лікар.

Особливо це стосується вітамінів А, D, E, K. Дані сполуки відрізняються тим, що накопичуються в організмі довго, але і витрачаються досить повільно.

У свою чергу дієтологиня Марина Берковська пояснила, що вітамін А може призвести до необоротного пошкодження печінки, а з’єднання E знижує згортання крові, що загрожує кровотечами і навіть геморагічним інсультом.

Передозування вітаміну D небезпечне підвищенням рівня кальцію. Цей стан супроводжується нудотою, болями в животі і блювотою.

Самим нешкідливим речовиною медики вважають вітамін К. Також не дуже небезпечні водорозчинні вітаміни групи В і С. Зазвичай організм самостійно позбавляється від надлишків даних сполук, однак зловживати ними не варто.