У спеку самопочуття людей може погіршуватися. І це може бути пов’язано не лише з погодою, а й зі звичками, що завдають шкоди здоров’ю, розповіла лікар-терапевт Людмила Александрова.

За її словами, головна помилка – не одягати у спеку головні убори. Лікар зазначила, що більшість людей, які втрачали свідомість або отримували сонячний удар, були в цей час без головних уборів. Панами та кепки треба носити не лише на пляжі, а й у місті, це захищає від агресивних сонячних променів. Краще, якщо головний убір буде світлим відтінком.

Ще одна поширена помилка – небажання наносити сонцезахисний крем. Тим часом, каже Олександрова, обгоріти у місті можна й у похмуру погоду.

Крім того, не радить медик у спеку та активно займатися спортом. Це погано впливає на серце і може спричинити проблеми кардіологічного характеру, зазначила вона. Краще перенести фізичне навантаження на вечір.

Тяжка та жирна їжа в спеку навантажує шлунок, повідомила лікарка. Вона порекомендувала їсти легку їжу та використовувати в раціоні переважно свіжі фрукти, овочі та білкові продукти.