Вчені з Університету Массачусетса представили кращі немедикаментозні способи лікування хронічного болю. Одним з ефективних методів є глибоке дихання або подібні усвідомлені дихальні техніки.

Найбільш популярним методом лікування хронічного болю є призначення відповідних препаратів, неминуче призводять до залежності у деяких людей і депресивних думок. В ході дослідження американських добровольців, серед яких були військовослужбовці, яким були запропоновані різні способи зняття дискомфортних відчуттів, такі як масаж, лазерна терапія, ЛФК, голкорефлексотерапія, остеопатичні маніпуляції, електростимуляція нервів та інші.

Після чого випробовувані були зіставлені з особами, які не брали участь до експерименті. Також був вивчений зв’язок з довгостроковими несприятливими наслідками. В результаті чого вдалося виявити найбільш ефективні способи лікування хронічного болю.

Як з’ясувалося, голковколювання досить успішно справляється з поставленим завданням за рахунок стимулювання рецепторів, які пригнічують біль, одночасно збільшуючи продукцію нейромедіатора аденозину. Він заспокоює розум, знижує гіперактивність в головному мозку і викликає сонливість.

У свою чергу масаж успішно справляється з дискомфортом в хребті, кістково-м’язовим і головним болем. Не менш ефективні вправи з управління моторикою, які допомагають м’язів навколо хребта краще координувати один з одним, щоб забезпечити кращу підтримку спини. У списку помічників і глибоке дихання або подібні усвідомлені дихальні техніки, медитація.