Чорний, зелений, пуер, білий або улун – у кожного свої смаки у виборі сорту чаю. Французькі експерти пояснили, який чай краще зберігає молодість, а який – зменшує рівень холестерину. Вони дали поради щодо вибору цього ароматного напою для кожного, хто хоче наблизитися до довголіття.

У світі існує п’ять категорій чаю, але всі вони виробляються з чайної рослини або Camellia Sinensis, які люди вирощують протягом вже п’яти тисяч років. Відмінності різних сортів полягають в способах ферментації листя і їх обробці після збору, пише Le Figaro.

Зелений чай має антивікову дію, так як він має високий вміст поліфенолів, а також катехінів і флавоноїдів, стверджує лікар Жан Костентін. Ці речовини захищають організм від старіння, що викликається вільними радикалами. За словами експерта, вживання зеленого чаю також запобіжить деякі нейродегенеративні захворювання, такі як хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Крім того, цей напій має заспокійливі властивості завдяки більшій кількості теаніну в листі.

“Справжній білий чай, вироблений в основному в Китаї, Японії, Індії та Шрі-Ланці, роблять тільки з бутонів”, – розповіла дієтологиня Катрін Ніколас. У нього більш легкий смак, так як він дуже слабо ферментований. Білий чай також має антиоксидантні властивості, причому навіть більшою мірою, ніж зелений, стверджує Костентін.

Чай пуер не тільки ферментується, але його ще й наполягають, щоб він «дозрів», як вино або сир. Його рекомендується пити під час їжі, наприклад, він добре поєднується з м’ясом. Причому в ньому мало підбадьорливого кофеїну, тому його можна вживати навіть на ніч. Згідно з дослідженнями, пуер знижує рівень “поганого” холестерину в організмі.

Чорний чай є одним з найпопулярніших у світі. Його відмінність від зеленого полягає лише в тому, що його ферментують, що призводить до зниження рівня антиоксидантів. “Він має ті ж переваги, що і зелений чай, але в меншій мірі”, – зазначив Жан Костентін. У ньому також є поліфеноли, катехіни і флавоноїди, але їх вміст нижче через окислювальні процеси. Однак чорний чай може знизити ризик ішемічної хвороби серця завдяки протизапальним властивостям катехінів, додав експерт.

“Улун, також відомий як синьо-зелений чай, вважається напівферментованим. У Китаї його називають “особливим” напоєм завдяки тонкому квітковому смаку”, – пояснила дієтолог Наталі Негро. Як зазначає видання, на сьогоднішній день немає досліджень, що підтверджують вплив споживання улуна на організм людини.