У спеку багато хто відчуває пригніченість через сезонну депресію, вважає психіатр Норман Розенталь. Симптоми літнього афективного розладу та його відмінності від зимової апатії він назвав у розмові з Washington Post.

Розенталь пояснив, що негативний вплив на психіку здебільшого надає спека, висока вологість та прояв алергії на пилок. Крім того, багато пацієнтів скаржаться на яскраве сонячне світло, яке, на думку фахівця, справді здатне викликати у деяких людей маніакальні думки.

Літні та зимові сезонні афективні розлади характеризуються пригніченістю, поганим настроєм та зниженням почуття задоволення. Пацієнти із зимовою депресією, як правило, більше сплять, переїдають і почуваються млявими. Симптоми літньої депресії протилежні: знижується апетит, зникає почуття голоду, з’являється безсоння.

Розенталь зазначив, що за літньої депресії люди більш діяльні та частіше вирішуються на дії, які шкодять їм. Тоді як при зимовій апатії у пацієнтів часто не вистачає сил, щоб зробити щось здатне нашкодити їм.