Риба корисна для організму людини, разом з тим в ній виявляють різні концентрації ртуті. Експерти розповіли, яких річкових і морських представників земної фауни ще можна їсти без побоювання.

Аналіз риби, виловленої в різних частинах світу, показує наявність ртуті, в ряді випадків відзначені смертельні для людини дози. Іноді вміст токсичних речовин в тунці перевищує допустимі норми у кілька разів, це пов’язують з тим, що у нього довгий життєвий термін.

Накопичувати ртуть здатні лосось і скумбрія. Останню вважають корисною, так як в ній міститься багато полінасичених омега-3 і омега-6 жирних кислот.

Вчені назвали ще п’ять видів щелепноротих, які небезпечні для здоров’я. До них відносяться: пангасіус, тілапія, вугор, риба-кахельник і морський окунь.

Читайте також:  Чи правда, що заморожені продукти не такі корисні, як свіжі

Більшість риби, яка виловлюється українськими підприємствами, поставляється на експорт, поряд з цим невелика частина улову потрапляє на ринок країни. Крім накопиченої ртуті річкові і морські водні хребетні можуть бути заражені хворобами.

Фахівці вважають, що якщо риба свіжа, то невелика кількість ртуті не завдасть шкоди, так як вітаміни і омега-3 жирні кислоти, наявні в ній, сприяють зміцненню здоров’я.

Раніше експерти розповіли як дізнатися, що риба зіпсована, а також ознаки і небезпеки несвіжого продукту.