На жаль, не всім пощастило народитися біля океану, щоб щодня балувати себе свіжими морепродуктами. У наших краях покупка риби більше схожа на гру в російську рулетку: ніколи не знаєш, попався тобі якісний продукт, або ж після ситної вечері доведеться звертатися за допомогою до лікаря. Щоб уникнути отруєння, дізнаємося, як розпізнати зіпсовану рибу.

Запах аміаку

Існує думка, що якщо риба пахне аміаком – її можна їсти. Насправді аміачний запах викликаний діяльністю мікробів, що викликають біологічне розкладання продукту. Слабкий запах говорить про те, що перед вами риба не першої свіжості, але більш сильний, гнилий запах – грізний сигнал про її непридатність. Акуратно підніміть зяброву кришечку і понюхайте: свіжа риба, як правило, не має запаху, або ж пахне йодом.

Читайте також:  Астма під контролем: кроки до полегшення життя з алергічною астмою
Луска, зябра і очі

У свіжої риби луска щільна і пружна, плавники вологі і м’які, рожеві або яскраво-червоні зябра без слизу, а очі – прозорі й опуклі. Жовтуватий, сірий колір зябер, каламутні або запалі очі – ознаки гниття. Саме тому недобросовісні продавці часто видаляють рибі очі або відрізають голову: так ідентифікація неякісного продукту значно ускладнюється.

Риба пахне аміаком

М’ясо

М’ясо свіжої риби відрізняється пружністю, вологістю, соковитістю, блиском (не плутати зі слизом!) І привабливим зовнішнім виглядом. Натисніть на нього пальцем: якщо м’ясо довго не відновлює колишню форму, перед вами зіпсована риба.

Корисні поради для покупців
  • Тухла риба спливає, якщо кинути її у воду, тому не полінуйтеся провести цей нехитрий експеримент перед приготуванням страви.
  • Купуючи рибу в магазині, звертайте увагу на дату упаковки. Вирішили придбати товар на ринку? Поцікавтеся у продавця, коли був зроблений улов.
  • Іноді, щоб додати рибі більш привабливий товарний вигляд, її м’ясо фарбують. Особливо стосується це солоної або копченої риби. М’ясо хорошої натуральної риби має блідий відтінок. Яскраво-червоний або насичений помаранчевий колір свідчить про наявність барвників.
  • Навіть морожена риба не може зберігатися нескінченно. Цей продукт краще вживати негайно, інакше є ризик отримати отруєння.
Читайте також:  Чи залежить одужання від медсестри?

Як вибрати свіжу рибу

Чим небезпечна сира і несвіжа риба

Як і будь-який продукт, риба потребує в правильному приготуванні. Термічна обробка свіжої риби вбереже вас від можливих небезпек, пов’язаних з її вживанням. Але що буде, якщо їсти сиру рибу?

Статистика свідчить, що саме таким чином відбувається зараження людини опісторхозом. Це паразитарне захворювання викликане плоскими черв’яками-сосальщиками. Їх життєдіяльність викликає гостре запалення підшлункової залози та дванадцятипалої кишки. Людина відчуває сильний біль у правому підребер’ї, а температура піднімається до 39 градусів. У разі виникнення таких симптомів негайно зверніться до лікаря.

Але навіть добре просмажена або варена риба не виключає можливості отруєння, якщо вона спочатку була несвіжою. Як правило, типові симптоми проявляються досить швидко: нудота, блювання, діарея, сильна спрага. При отруєнні людина ризикує отримати зневоднення організму. Щоб цього не сталося, негайно зверніться до лікаря.

Читайте також:  Онкология в Израиле: Клиника Ихилов (Ichilov) как Центр экстренной медицинской помощи

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННЯХ

ВИДИ ОТРУЄНЬ – ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ

ЩО МОЖНА ЇСТИ ПІСЛЯ ОТРУЄННЯ