З приходом літа питання втамування спраги стає дуже актуальним. Експерти не полінувалися і визначили Топ найкорисніших напоїв для цієї мети.

До списку увійшли чотири напої. На першому місці Топ найкорисніших для втамування спраги напоїв виявилася звичайна вода, проте вживати її слід правильно. Наприклад, воду не можна пити залпом, більш ефективно впоратися зі спрагою дозволить питво маленькими ковтками. На думку лікаря-дієтолога Анжеліки Дюваль, пити треба в теплому вигляді і невеликими порціями протягом усього дня. Розрахувати кількість води дозволить проста формула: на кожен кілограм ваги потрібно 30 мл рідини. У жарку пору року до цієї кількості можна додати 10%.

Читайте також:  Уникайте цих помилок, якщо збираєтеся почати бігати

На другій позиції рейтингу опинилася підсолена вода. На думку гастроентеролога Семена Раппопорта, особливо такий напій підійде людям, які сильно потіють в спеку. В процесі потовиділення втрачається багато солі, що може збільшити ризики порушень в організмі. Повернути все в норму дозволить вода з додаванням солі. Третій рядок дістався квасу. Він відмінно втамовує спрагу, більш того, цей напій сприяє переварювання важкої їжі, підвищує активність і відновлює водно-сольовий баланс. При цьому необхідно знати, що квас потрібно з обережністю вживати людям, у яких діагностовані хвороби нирок, гастрит або виразка.

Замикає рейтинг прохолодний чай. Для приготування цього напою можна використовувати м’яту або сік топінамбура. Такий чай не тільки вгамує спрагу, а й наситить організм корисними вітамінами.

Читайте також:  П'ять проблем зі здоров'ям, які зазвичай виникають після 50 років