Дієтолог, ендокринолог і творець Покрокової інструкції правильного харчування Вадим Крилов розповів про те, чим загрожує організму людини брак води. В першу чергу може постраждати серцево-судинна система.

За словами лікаря, недостатній обсяг одержуваної води здатний спровокувати появу тромбів і захворювання серця. Також нестача рідини веде до старіння шкіри, як наслідок, можуть з’явитися передчасні зморшки і обвислый живіт. Як зазначив Крилов, недолік води здатний привести і до набряків. Люди часто нехтують питтям, вважаючи, що від великої кількості води вони набрякнуть і наберуть у вазі, проте це не так. Коли людина мало п’є, організм, боячись зневоднення, починає запасатися вологою, що провокує набряки.

У свою чергу вживання достатнього обсягу води стимулює роботу нирок, як наслідок з організму виводяться токсини, і зменшується ризик поганого настрою, яке загрожує депресією. Як зазначив доктор, в день потрібно випивати до 2 літрів води або 30 мл на 1 кілограм ваги. У жарку пору норму можна збільшити ще на 10%. Також потрібно більше води, якщо людина займається спортом.