Так звані суперпродукти мають особливо високий потенціал користі для здоров’я завдяки вмісту важливих поживних речовин.

Зазвичай, говорячи про суперпродукти (по-іншому, суперфуди), дієтологи мають на увазі продукт з особливо високим вмістом вітамінів, фітохімічних речовин та мінералів – вони наділяють ці продукти неймовірною кількістю позитивних властивостей. Опитування What’s Trends in Nutrition, у якому взяли участь понад тисячу зареєстрованих дієтологів, дозволило визначити п’ять суперпродуктів 2022 року, про це повідомляє німецьке видання Freundin.

Чорниця. Ця ягода є чудовим джерелом антиоксидантів – речовин, що захищають клітини від вільних радикалів, здатних у такий спосіб знижувати ризик розвитку раку чи серцевих захворювань. Крім того, чорниця сприяє зростанню волосся, міцним нігтям та здоровій шкірі.

Читайте також:  Користь і шкода кетчупу, як вибрати найсмачніший і якісніший

Зелений чай. Напій має протизапальні та імуностимулюючі властивості, може прискорювати обмін речовин і, отже, спалювання жиру. Експерти радять випивати чашку чаю щоранку.

Насіння. Насіння чіа або льону насичене антиоксидантами, мінералами та клітковиною, а також поліненасиченими омега-3 жирними кислотами, які приносять багато користі здоров’ю, підтримуючи добрий стан серцево-судинної системи, кишкової мікрофлори.

Кале (кучерява капуста). Як і шпинат (теж суперпродукт), калі повна білка, вітамінів А, К і С. Вона забезпечує організм достатньою кількістю клітковини і може бути інтегрована в різні страви. Крім того, завдяки високому вмісту кальцію, калію та магнію допомагає збалансувати в організмі вплив натрію, знизити високий кров’яний тиск.

Читайте також:  Головний секрет харчування для довгожителів

Горіхи. Вони називаються експертами кращим видом перекушування між їдою. Утримуючи багато білка та клітковини, горіхи довго перетравлюються і уповільнюють всмоктування в кров цукру та холестерину. Їхні ненасичені жирні кислоти сприятливо діють на стан судинної тканини, серця.