Дослідження показують, що певні спеції можуть збільшити тривалість життя, і в цьому плані ідеальна кориця – вона покращує рівень глюкози в крові і дає інші оздоровчі ефекти.

Кориця відома як суперспеція, і вона виправдовує свою репутацію ідеального природного засобу для запобігання діабету і продовження життя, – про це виданню Express розповіли фахівці організації Diabetes UK (Великобританія).

“Спеція надзвичайно багата антиоксидантами, модулює окислювальний стрес, зменшує запальні та алергічні реакції, знижує циркулюючі ліпіди, тим самим захищаючи нашу серцево-судинну систему. Також вона грає роль ад’юванта протидіабетичного лікування”, – констатують експерти.

Медики посилаються на недавнє дослідження, яке виявило, що раціон, насичений спеціями, включаючи корицю, зменшує руйнівний вплив жирної їжі на організм.

Читайте також:  Німецький лікар назвав копченості "небезпечними" для кишківника продуктами

Після прийому їжі з високим вмістом жирів в крові підвищується рівень тригліцеридів, їх хронічно висока концентрація впливає на розвиток серцевих захворювань. Учасники дослідження, чоловіки віком 30-65 років, додавали дві столові ложки спецій до вживаної жирної їжі. Зразки крові показали, що завдяки цьому рівень антиоксидантів в крові підвищувався на 13 відсотків, рівень тригліцеридів знижувався приблизно на 30 відсотків.

“Результати клінічного дослідження, опублікованого в журналі Diabetes Care, показують, що кориця покращує рівень глюкози і холестерину в крові у людей з діабетом 2 типу, послаблює вплив факторів ризику, пов’язаних з діабетом і серцево-судинними захворюваннями”, – повідомили британські фахівці.

Читайте також:  Лікарі пояснили, чому 40-річні люди можуть важко переносити коронавірус

Згідно з їхніми даними, вживання одного грама кориці в день при загальному дотриманні здорового раціону може підвищити чутливість до інсуліну і посприяти запобіганню діабету 2 типу або допомогти звернути його назад.

Крім того, спеція є відмінним джерелом клітковини, марганцю, кальцію і діє як потужний антиоксидант перевершуючи з позиції антиоксидантної здатності більше двох десятків інших продуктів. Наявні дані підтверджують, що численні флавоноїдні сполуки кориці мають протизапальну дію, допомагаючи знизити ризик аутоімунних захворювань і раку, сприяючи збільшенню тривалості життя.

Зокрема, ароматна спеція благотворно впливає на когнітивну функцію і мозок, ефективно підтримує його клітини після черепно – мозкової травми або інсульту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News