Згідно з новим дослідженням, проведеним міжнародною групою вчених, вживання певних продуктів може допомогти знизити ризик розвитку захворювань нирок.

Щонайменше 700 мільйонів людей у всьому світі страждають на хронічну хворобу нирок (ХХН) — стан, який збільшує ризик ниркової недостатності та смерті.

Результати досліджень на тваринах пов’язали поліненасичені жирні кислоти омега-3 із підтримкою функції нирок. Дослідники оцінили ризик хронічної хвороби нирок, оцінивши швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ), яка показує, наскільки добре нирки видаляють відходи та зайву рідину з крові.

Споживання морепродуктів пов’язане із зниженням ризику захворювань нирок

Результати показали, що морепродукти допомагають знизити ризик захворювань нирок як мінімум на вісім відсотків. З іншого боку, омега-3 у рослинних продуктах були пов’язані зі зниженням ризику хронічного захворювання нирок.

За словами вчених, результати дослідження мають лише спостережний характер і не можуть безпосередньо пов’язати вміст омега-3 у морепродуктах із покращенням здоров’я нирок.

Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

Поради щодо складання плану харчування, сприятливого для нирок

Переконайтеся, що ви отримуєте правильну кількість та правильні типи білка

Нестача білка може призвести до послаблення шкіри, волосся та нігтів. З іншого боку, споживання надто великої кількості білка може призвести до посилення роботи нирок, що може призвести до ще більшого пошкодження.

“Це відбувається тому, що коли організм використовує білок, він виробляє відходи, які ниркам доводиться фільтрувати. Щоб забезпечити загальний стан здоров’я, вам, можливо, доведеться скоригувати кількість білка, що споживається”.

Кількість білка, яка вам потрібна, залежить від вашого рівня активності, розміру тіла та стану здоров’я. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом, щоб дізнатися, чи потрібно обмежити білок або змінити тип білка, який ви їсте.

Вибирайте правильні види жиру

Жир дає вам енергію та допомагає використовувати деякі вітаміни, які ви отримуєте з їжею.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 дієтичних прийомів, які продовжать життя

Однак занадто багато жиру може спричинити збільшення ваги та хвороби серця.

“Обмежте вживання жирів у своєму раціоні і при приготуванні їжі вибирайте корисніші жири, такі як оливкова олія”.

Вибирайте цільнозернові вуглеводи

Вживання занадто великої кількості вуглеводів може призвести до збільшення ваги. Якщо у вас захворювання нирок, краще є цільнозернові продукти та корисні вуглеводи, такі як фрукти та овочі. До хворих вуглеводів належать льодяники, мед, цукор, газовані напої та інші солодкі напої.

Вибирайте та готуйте продукти з меншою кількістю солі

Натрій (сіль) – це мінерал, який міститься майже у всіх продуктах харчування та відіграє вирішальну роль у різних функціях організму.

Кількість натрію, що природно міститься в продуктах, достатньо для підтримки здорового рівня в організмі, але вживання упакованих продуктів і додавання солі в їжу може призвести до вживання занадто великої кількості натрію.

Занадто багато натрію може викликати спрагу та змусити організм утримувати воду, що призводить до набряків та підвищення кров’яного тиску.

Читайте також:  Найраніша ознака артриту з'являється при ходьбі, готуванні та водінні

Занадто багато натрію може призвести до ще більшого пошкодження нирок та змусити серце працювати важче. Якщо у вас є захворювання нирок, вам може допомогти обмеження споживання натрію.

“Як правило, вам слід споживати менше 2300 міліграмів натрію на день. Ви можете обмежити натрій, уникаючи солі та використовуючи більше трав і спецій для приправи страв під час приготування. Якщо можливо, використовуйте свіжі або заморожені овочі замість консервованих овочів. Якщо у вас є тільки консервовані овочі, злийте воду і промийте їх, щоб видалити зайву сіль.

Коли ви їсте поза домом, попросіть офіціанта сказати кухареві, щоб він не додавав в їжу сіль.

“Дотримуйтесь збалансованої дієти і їжте морепродукти, багаті на поживні речовини, такі як омега-3, щоб поліпшити здоров’я нирок”.