Більшість людей помічають, що з віком змінюється динаміка їхньої ваги: ​​зайві кілограми з’являються набагато легше, а позбутися їх стає набагато складніше. Лікар-ендокринолог Катерина Казачкова розповіла, із чим пов’язаний набір зайвої ваги після 40 років і як його уникнути.

Медик нагадала, що з настанням певного віку починається зниження рівня статевих гормонів – це основна причина, чому більшість людей після 40 років активніше набирають вагу.

На тлі зниження гормонального фону хочеться більше їсти, а після їди вся зайва енергія збирається в жирових відкладеннях. Особливу роль відіграє і те, що після 40 років у багатьох людей знижується рівень фізичної активності, життя загалом стає більш розміреним, розповіла Казачкова.

Читайте також:  Болить спина? Можливо, у вас рак

Відповідно, щоб уникнути набору зайвої ваги після 40 років необхідно підтримувати певний рівень фізичної активності, зазначила експерт. Якщо, наприклад, у 30 років достатньо лише одного візиту до спортзалу на тиждень, то після 40 років заняття мають бути більш частими, а також регулярними, щоб спалювати жир та зміцнювати м’язи.

Якщо знехтувати цією рекомендацією, після 40 років людина не лише набиратиме зайву вагу, а й втрачатиме м’язову масу. За твердженням Козачкової, за відсутності тренувань із настанням 40-річчя можна втратити 15% м’язів за 15 років.