Більшість людей помічають, що з віком змінюється динаміка їхньої ваги: ​​зайві кілограми з’являються набагато легше, а позбутися їх стає набагато складніше. Лікар-ендокринолог Катерина Казачкова розповіла, із чим пов’язаний набір зайвої ваги після 40 років і як його уникнути.

Медик нагадала, що з настанням певного віку починається зниження рівня статевих гормонів – це основна причина, чому більшість людей після 40 років активніше набирають вагу.

На тлі зниження гормонального фону хочеться більше їсти, а після їди вся зайва енергія збирається в жирових відкладеннях. Особливу роль відіграє і те, що після 40 років у багатьох людей знижується рівень фізичної активності, життя загалом стає більш розміреним, розповіла Казачкова.

Відповідно, щоб уникнути набору зайвої ваги після 40 років необхідно підтримувати певний рівень фізичної активності, зазначила експерт. Якщо, наприклад, у 30 років достатньо лише одного візиту до спортзалу на тиждень, то після 40 років заняття мають бути більш частими, а також регулярними, щоб спалювати жир та зміцнювати м’язи.

Якщо знехтувати цією рекомендацією, після 40 років людина не лише набиратиме зайву вагу, а й втрачатиме м’язову масу. За твердженням Козачкової, за відсутності тренувань із настанням 40-річчя можна втратити 15% м’язів за 15 років.