Хоча огірки практично не мають протипоказань до вживання, бувають випадки, коли їх їсти не можна – наприклад, при отруєнні. Про це розповіла фахівчиня нутриціолог Ольга Деккер.

Фахівець розповіла виданню “Аргументи і факти“, кому не можна їсти огірки. За словами Деккер, алергія на цей овоч є вагомою причиною, щоб відмовитися від нього. При підвищеній чутливості організму до речовин огірків можуть виникати свербіж у роті, горлі, а також контактні дерматит і кропив’янка.

Крім аллергиков, зелений овоч не потрібно їсти людям, що страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту в гострій формі. Також тим, чия підшлункова залоза не справляється з травленням, тобто недостатньо ферментів. Ще один випадок-отруєння. При всіх перерахованих порушеннях “виключаються сирі овочі і фрукти, молочні продукти”, підкреслила фахівчиня.

Крім того, огірки не можна їсть людям, які мають ниркові захворювання. При гострих і хронічних нефритах, загостренні хронічної ниркової недостатності, нирковокам’яних захворюваннях вони протипоказані.

Також від овоча варто відмовитися годуючим мамам, інакше можна викликати дитячі розлад шлунка і коліки.