Люди похилого віку часто потрапляють в автомобільні аварії і навіть гинуть в них. На думку фахівців ризик отримати травму або загинути в автокатастрофі збільшується в міру того, як люди стають старше. Це пов’язано з віковими змінами, які впливають на керування автомобілем. Однак відмова всього від одного аксесуара може збільшити шанси на безпечне водіння.

Американська оптометрична Асоціація (AOA) зазначає, що літнім людям варто уникати носіння окулярів з широкою оправою або дужками, тому що вони можуть обмежувати бічний зір.

Доктор Лінн Постон, медичний консультант в Impakt Fitness, каже, що втрата периферичного зору є одним з трьох основних змін, які відбуваються з віком із зором.

Люди втрачають від 1 до 3 ступенів периферичного зору кожне десятиліття свого життя. До того часу, коли вам виповниться 60 років, більша частина периферичного зору вже зникне.

«Уникайте носіння окулярів, які можуть ще більше обмежити ваше периферичне зір при водінні”, – рекомендує вона.

Постон зазначає, що крім втрати периферичного зору, в пізні роки будуть відбуватися і інші зміни. Зокрема, зменшиться розмір очей, а сітківка стане товщі. Це може призвести до катаракти.

Інші порушення зору, які можуть виникнути в більш пізньому віці, включають вікову дегенерацію жовтої плями, діабетичну ретинопатію, сухість очей, глаукому і відшарування сітківки, згідно AOA.