Наукові фахівці з Гарвардської медичної школи здійснили дослідження, яке показало, що на зростання зайвих кілограмів можуть впливати не тільки з’їдені калорії. Вчені заявили: поява надмірної ваги може бути пов’язана з використанням посуду з антипригарним покриттям, миючих засобів, водовідштовхувальних тканин, а також деяких засобів особистої гігієни.

Конкретно із зайвими кілограмами дослідники пов’язують хімікати, що представляють собою поліфторалкільні з’єднання. Дані речовини мають здатність проникати в тіло людини і накопичуватися в його тканинах протягом тривалого часу. Під дією цих хімічних субстанцій можуть виникати різні метаболічні порушення, що провокують уповільнення обміну речовин, більш активний ріст жирової тканини, а також хвороби щитовидної залози, констатували автори роботи.

Перш ніж зробити цей висновок, фахівці протягом 15 років спостерігали за 950 добровольцями, у яких були проблеми з підвищеним цукром і зайвою вагою. Випробовувані були поділені на групи: частина їх дотримувалася дієти, частина активно тренувалася, частина вела звичайне існування без дієти й спорту.

У ході експерименту у людей перевірявся вміст у крові поліфторалкільних речовин. У підсумку виявилося, що чим вище був рівень даних сполук у крові людей, тим більш інтенсивним було зростання надлишкової маси тіла. Уникнути цієї долі змогли лише ті, хто інтенсивно займався спортом.

Джерело: МедікФорум