Прості і доступні продукти ефективно допомагають впоратися з застудою – захистити організм від інфікування і пом’якшити симптоми при хворобі, яка вже з’явилася. Такими є кисломолочні продукти і натуральні цільнозернові каші, розповіла лікар-дієтолог Вікторія Савицька.

За словами Савицької, в сезон настання грипу і простуд кисломолочні продукти стають незамінними помічниками імунітету. Їх вживання позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт, покращуючи стан його мікрофлори, а саме даний фактор має вирішальний вплив на фортецю імунної системи.

Якщо є можливість самостійно сквашувати кефір або кисле молоко, не потрібно шкодувати на це часу, порадила фахівець. Таким чином можна отримати дійсно натуральний продукт, що не містить штучних добавок.

Читайте також:  Названо продукт, який знизить ризик серцево-судинних захворювань

«Доведено, що присутні в натуральних кисломолочних продуктах пробіотики зменшують грипозні симптоми: температуру, кашель і нежить», – зазначила лікар.

Що стосується каш з цільного зерна, то найбільш сильними протигрипозними властивостями володіють вівсянка і ячмінь, підказала Савицька. Каші є чудовим джерелом вітамінів і мікроелементів, в першу чергу, найцінніших для імунітету селену і цинку, яких дуже мало в інших продуктах, завила лікар.