Залишки продуктів або готових страв шкода викидати. Більшість відправляє їх в морозилку, а потім розморожує в міру необхідності. Але якщо ви звикли відправляти продукт прямо з камери в сковорідку або каструлю, варто змінити підхід.

За словами Дженілін Хатчінгс, сертифікованого фахівця з безпеки харчових продуктів, найбезпечніший спосіб розморожування – перекладання продуктів в основне відділення холодильника. На разморозку 0,5 кг їжі потрібно близько 24 годин.

Хатчінгс зазначає, що можна виконати розморожування в холодній воді. В такому випадку час скоротиться до 20-30 хвилин на 0,5 кг. Однак температура води не повинна перевищувати 5 градусів за Цельсієм. Якщо ви поспішаєте, варто скористатися мікрохвильовкою. Але тільки якщо в неї вбудований спеціальний режим розморожування.

Читайте також:  7 корисних звичок проти інсульту

Якщо вам потрібно зробити зворотне – зберегти залишки на майбутнє, варто відразу відправити їх в холодильник або морозилку. Якщо залишити їжу при кімнатній температурі на довгий час, можуть розмножитися бактерії і подальша заморозка їх не вб’є.