ГоловнаНовини Здоров'яОнкологи: як розпізнати по обличчю рак легенів

Онкологи: як розпізнати по обличчю рак легенів

Онкологи розповіли про деякі ознаки раку легенів, які можуть проявлятися на обличчі. За їх словами, при розвитку цієї хвороби починає своєрідно потіти обличчя і змінюється форма очей.

Рак легень

Так, у хворого може опуститися повіки, причому відзначається, що у випадку з раком легенів вони опускаються тільки з одного боку (або ліве, або праве). Лікарі попереджають, що ця ознака може бути викликана і іншими факторами, наприклад старінням.

Також ознакою ураження легенів може стати зменшення зіниці. Справа в тому, що через верхню частину легенів проходить велика кількість нервів, що впливають на стан очей. Коли пухлина здавлює нерви, вони змінюють провідність сигналів, що може викликати зменшення зіниці (або обох зіниць), говориться в дослідженні британських лікарів.

Читайте також:  Восени в Україні чекають схожий на коронавірус грип "Гонконг", – лікарка

Ознакою раку може бути своєрідне порушення пітливості, коли одна частина обличчя потіє більше, ніж інша.

Як повідомлялося раніше, найпоширенішим серед онкологічних захворювань залишається рак легенів, як з точки зору частоти захворюваності, так і з точки зору смертності. Основною причиною його появи є куріння, відзначають вчені.

Рак легенів дуже підступний, так як на початкових стадіях протікає майже безсимптомно. Пізніше приєднується незначне (до 37,5) підвищення температури, хронічна стомлюваність і втрата ваги. На більш пізніх стадіях виникає біль в грудній клітці (через пухлину, яка росте) і напади кашлю з вкрапленнями крові.

Відомо, що куріння може призвести до смертельних захворювань, таких як пневмонія, емфізема і рак легенів. Куріння викликає 84% смертей від раку легенів і 83% смертей від ХОЗЛ.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News