Здоровий кишечник позитивно впливає на організм. Певні продукти допомагають підтримувати здоров’я кишківника. Прочитайте тут які сім продуктів особливо корисні для кишечника.

Ферментація використовувалася протягом століть, щоб продовжити термін зберігання продуктів харчування. Людське тіло отримує багато переваг цього конкретного методу. Ферментовані продукти забезпечують здорову кишкову флору та зміцнюють імунну систему.

Так ви зможете продовжити термін зберігання їжі

Ферментація – це природний процес бродіння, який здійснюється за допомогою бактерій, плісняви або дріжджів. Вони вже є в їжі, або їх потрібно додавати вручну.

Молочнокислі бактерії мешкають на деяких овочах. Якщо ви нарізаєте цей продукт, соліть його, а потім герметично упаковуєте, бактерії розщеплюють молекули цукру в овочі і перетворюють їх на молочну кислоту.

Значення pH падає, і створюється кисле середовище, в якому не може утворитися пліснява. Процес ферментації також попередньо перетравлює овочі, завдяки чому вони зберігаються довше і легше перетравлюються.

Наскільки корисними є ферментовані продукти для кишечника?

Корисна річ у цих спеціально маринованих продуктах – це молочнокислі бактерії. Вони не тільки підтримують роботу кишечника, але також підтримують травлення та зміцнюють весь травний тракт.

Читайте також:  7 незвичайних симптомів менопаузи

Це важливо для того, щоб обмін речовин проходив гладко і всі важливі для організму поживні речовини могли засвоюватись. Якщо ви хочете принести користь своєму організму та кишечнику, вам слід придивитися до цих семи продуктів. Їх можна купити у готовому вигляді або легко зробити самостійно.

Чайний гриб

Ця їжа є ферментованим чаєм, який має сильну дію. Основу складають зелений або чорний чай і цукор, змішаний із так званим чайним грибом.

“Чайний гриб містить безліч мікроорганізмів, які дуже корисні. Завдяки ферментам і молочній кислоті він також надає підтримуючу дію на кишкову флору, а завдяки дріжджам чайний гриб є відмінним джерелом вітаміну B12. Він також містить багато вітамінів і мінералів, таких як залізо і фолієву кислоту”, – каже лікар-терапевт Ірина Андрєєва.

Читайте також:  Лікар порадила не їсти деякі продукти при застуді

Йогурт

Йогурт також є ферментованою їжею. Його виготовляють із згущеного молока, змішаного із молочнокислими бактеріями. Це гарантує, що йогурт стане пробіотиком.

“Найкраще брати в супермаркеті йогурт, в якому немає добавок і цукру. Натуральний йогурт – найкращий вибір”, – радить Андрєєва.

Темпі

Темпе – це продукт-замінник м’яса, виготовлений із ферментованих соєвих бобів. Їх пресують у рулони чи блоки.

Гриби, що використовуються для ферментації бобів, роблять їх особливо легко перетравлюваними. Це означає, що у вас є джерело рослинного білка, який також забезпечує організм важливими поживними речовинами, такими як магній, залізо, калій та фосфор.

Квашена капуста

Ця супертрава не тільки містить мало калорій, але й підтримує роботу кишечника.

Якщо ви хочете приготувати квашену капусту з білокачанної капусти, все, що вам потрібно зробити, це нарізати її невеликими шматочками, посолити та герметично запакувати.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів

“Інше зроблять молочнокислі бактерії, хоча процес ферментації може зайняти кілька тижнів. Трава містить багато вітаміну С, заліза, фолієвої кислоти та клітковини”.

Кефір

Кисломолочний напій містить вуглекислий газ, який утворюється у процесі бродіння. Тут коров’яче молоко змішують із грибними культурами кефірного гриба.

“В результаті виходить напій зі злегка кислуватим смаком, який не тільки зміцнює кишкову флору, а й корисний для шкіри зсередини”, – пояснює лікар-терапевт.

Оскільки напій містить багато білка, він дуже ситний і за поживною цінністю аналогічний молоку.

Місо

Місо – гостра паста з дуже високим вмістом білка. Він відрізняється великою кількістю мікроорганізмів та поживних речовин, таких як кальцій, калій та залізо.

Подібно до темпу, він виготовляється з соєвих бобів, які переробляються в пасту.

Кімчі

Кімчі також можна назвати корейською квашеною капустою. Його готують із китайської капусти, ферментованої разом із часником, імбиром та іншими овочами.