Фахівці назвали цінні звички, які варто придбати після 50 років, щоб усунути старіння, зберегти тонус і продовжити життя. Рекомендується завести домашнього вихованця, включити в раціон куркуму, а також зайнятися побудовою планів та іншими речами.

Як кажуть лікарі, планування викликає у людей спокій і впевненість у собі, так як при цьому спостерігається підвищення відчуття контролю. Такі люди мають кращий захист від перенапруг, найбільш небезпечних для мозку після 50 років. Дослідження, проведене на острові Тайвань, виявило, що похід по магазинах може позитивно впливати на тривалість життя. Для людей середнього і старшого віку самостійне придбання речей в торгових магазинах, провокує їх більшу активність, задіяння пам’яті і спілкування з іншими, є відмінним попередженням деменції.

Використання Інтернету також виступає помічником у даному питанні, оскільки літні люди, які щодня виходять у Всесвітню павутину, показують хорошу активність областей мозку, що відповідають за мову, читання, пам’ять, зір і здатність приймати рішення. Тренуючи мозок подібним чином можна віддалити когнітивне старіння.

Наявність захоплень приносить емоційне задоволення внаслідок можливості себе реалізувати. Для людини це має велике значення, до того ж з віком може спостерігатися підвищена вразливість через незатребуваність. Прекрасною ідеєю буде завести домашнього вихованця, повідомляють фахівці. Для догляду за улюбленцями потрібна фізична активність, а ще він дає безліч приємних емоцій.

Також варто звернути увагу на куркуму. Завдяки експериментам стало ясно, що пенсіонери, які вживають страви з даної спецією двічі на тиждень, краще вирішують завдання розумового характеру. Ключовий елемент приправи, антиоксидант куркумін, має протизапальні дії, тим самим оберігаючи клітини мозку від типових порушень, пов’язаних з віком.