Відомо, що організм людини не здатний виробляти жирні кислоти омега-3, тому вкрай важливого отримувати їх з продуктів. У великих кількостях речовина міститься в рибі, насінні і горіхах.

Омега-3 необхідні для запобігання когнітивних розладів, зменшення запалення в організмі і навіть для здорової шкіри. Проте нове дослідження виявило, що добавки з цими кислотами пов’язані з певними ризиками.

Зокрема, вчені з Європейського товариства кардіологів (ESC) з’ясували, що додатковий прийом цих кислот може викликати фібриляцію передсердь (AF або AFib). Результати роботи були опубліковані в European Heart Journal: Cardiovascular Pharmacotherapy.

Цей стан характеризується неправильною роботою серцевого м’яза, при якій воно починає битися нерегулярно. Як пояснили в ESC, в цьому випадку збільшується ймовірність інсульту в п’ять разів. Крім того, американська кардіологічна Асоціація (AHA) зазначає, що AFib збільшує ризик утворення тромбів, серцевої недостатності та інших проблем з серцем.

Читайте також:  4 запахи з рота, які сигналять про серйозні проблеми зі здоров'ям

Дослідження також показало, що жирні кислоти омега-3 можуть особливо збільшувати ризик розвитку AF у тих, хто в анамнезі вже має проблеми з серцем. Однак вчені підкреслили, що це не означає необхідності відмови від поживної речовини, але прийом добавок повинен проходити виключно під контролем фахівця.