Дослідження показало, що фактором, що посилює руйнівну дію алкоголю на печінку, є надлишок ваги.

Вчені з Австралії, що представляють Сіднейський університет і Університет Нового Південного Уельсу, займалися аналізом того, як зайва ваги і ожиріння впливають на «алкогольні» хвороби печінки. Звіт про їхню роботу опублікував журнал European Journal of Clinical Nutrition. Згідно з висновками дослідників, “люди з надмірною вагою або ожирінням, які вживають алкоголь, піддаються більшому ризику захворювань печінки і смерті від них».

Вченими була проаналізована інформація, що стосувалася майже 500 000 чоловік віком від 40 до 69 років. Фахівці перевіряли зміни в їхньому здоров’ї за 10,5 років. Вони встановили, що люди з надмірною масою тіла більше ризикували здоров’ям печінки через споживання алкоголю навіть якщо не зловживали спиртним, випиваючи в рамках існуючих норм. У порівнянні зі стрункими учасниками їм був властивий “більш ніж на п’ятдесят відсотків більший ризик захворювання печінки”.

Читайте також:  Три звички, які підвищують ризик серцевого нападу після 40 років

Дослідження показало, що серед людей, що зловживають спиртним, підвищені ризики алкогольної жирової хвороби печінки, а також смерті від її наслідків. При надмірній вазі вони стають найбільш істотними.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News