Кава, яка заварюється холодною водою, має ряд переваг, що роблять її вживання більш вигідним для здоров’я, ніж пиття традиційного гарячого напою.

Про переваги холодної кави для здоров’я розповіли в програмі Про здоров’я лікарі Олена Малишева та Андрій Продеус. Малишева уточнила, що, говорячи про холодну каву, вони мають на увазі напій, який готується за технологією «колд брю».

“Я хочу підкреслити, що холодна кава – це не остигла кава, яка була гарячою, і не кава з льодом, а кава, заварена холодною водою”, – зауважила доктор медичних наук.

Лікарі пояснили, що такий напій містить в порівнянні з гарячим менше кофеїну (майже на третину), і його стимулюючий ефект проявляється слабкіше. Інша його перевага-вміст поліфенолів, що запобігають злипання кров’яних клітин і разом з цим – тромбів. Гаряча кава таких сполук не містить.

Читайте також:  Виводить токсини: онколог назвала одну з найкорисніших каш

Крім того, холодна кава проявляє менш виражену сечогінну дію, а зубна емаль через нього не піддається такому потемніння, як від гарячого. До того ж, володіючи більш м’якими смаковими властивостями, він вимагає менше цукру.