За словами японських вчених, люди середнього віку, котрі регулярно вживають пасту місо, додану до суші і супу, продовжують життя. Майже 100 000 чоловік були опитані в Японії, і відстежувалися протягом 15 років.

Вчені кажуть, що це пов’язано з корисними сполуками, які допомагають підтримувати стабільний рівень холестерину. Соєві продукти, наприклад, вегетаріанський улюблений тофу, не впливали на смертність.

Команда, очолювана “Національним онкологічним центром” досліджувала зв’язки між кількома типами соєвих продуктів і смертю за станом здоров’я.

Дані про 42 750 чоловіків і 50 165 жінок у віці 45-74 років були отримані в ході дослідження, проведеного в 11 районах японських центрів громадської охорони здоров’я. Смертельні випадки виявлялися з реєстрів житлових будинків і свідоцтв про смерть протягом 15 років.

“Вчені виявили, що більш високе споживання ферментованої сої було пов’язано зі значно нижчим ризиком смертності від усіх причин – 10%.

Загальне споживання сої, включаючи тофу, соєве молоко, окара, не впливало на смертність. Люди, які їли натто, також мали більш низький ризик смерті від серцево – судинних захворювань, таких як хвороби серця, ніж ті, хто не їв натто”, – пише Daily Mail.

Користь ферментованих продуктів для здоров’я

Автори вказують, що ферментовані соєві продукти містять більше клітковини, калію та біоактивних компонентів, ізофлавону, ніж неферментовані аналоги.

Показано, що соєва клітковина знижує рівень холестерину і підтримує стабільну вагу, а сполуки ізофлавонів можуть знижувати кров’яний тиск.