Про рівень інтелекту чоловіка можуть багато повідомити форма і риси його обличчя. Вчені з’ясували, що у розумних чоловіків лице буває довгастим, а очі знаходяться на значній відстані один від одного.
 

Дослідники з Чехії з’ясували, що форма і риси обличчя чоловіка можуть використовуватися для визначення рівня інтелекту. На жаль, аналогічні вимірювання різних пропорцій жіночих облич не дали такого ж ефекту. Виявилося, що жіночий інтелект таким способом визначити неможливо. Результати дослідження, в якому використовувалися 40 довільно відібраних чоловічих і 40 жіночих портретних фотографій, опубліковані журналом PLoS One.
 
Отже, чеські вчені встановили, що високий рівень інтелекту робить чоловіче обличчя більш довгастим, збільшуючи відстані між очима (на фото справа). У чоловіків розумних буває більш великий ніс, трохи помітний вигин вгору куточків губ, а також більш гостре і менш округле підборіддя. Навпаки, чоловіків, не обтяжених інтелектом, можна розпізнати по широкому круглому обличчі з близько посадженими один від одного очима, короткому носі, опущенними куточками рота і круглому, масивному підборідді (на фото ліворуч) .

” Здатність акуратно визначати рівень інтелекту іншої людини незвичайно важлива в справі соціального спілкування, і в неї є важливі еволюційні наслідки, – пишуть дослідники. – Наші результати припускають, що за певними рисами і формами обличчя можна розпізнати інтелект чоловіка, але не жінки. Наше дослідження не знайшло ніякого зв’язку між красою обличчя, привабливістю його форм і інтелектом ” .