Більшість сімей купують інгредієнт, пов’язаний з розвитком вікової дегенерації жовтої плями (AMD) – «основної» причини втрати зору у людей похилого віку.

Процесу зору можуть завадити багато чинників, наприклад, вік. Тим не менш, дієта також може відігравати роль у втраті зору, і є деякі дивовижні асоціації.

Прості вуглеводи, такі як ті, що містяться в білому хлібі та макаронах, пов’язані з більш високим ризиком розвитку вікових захворювань, пов’язаних із дегенерацією жовтої плями.

Це основна причина втрати зору у людей похилого віку. Ці типи вуглеводів перетравлюються дуже швидко, викликаючи сплеск рівня цукру на крові.

Асоціація з білим хлібом викликає особливе занепокоєння з огляду на популярність цієї їжі в Україні.

Згідно з останніми оцінками, хліб купують 99,8% домогосподарств. Звичайно, багато людей їдять більш здорові види хліба, наприклад цільнозерновий.

Проте, за оцінками, від 60 до 70 відсотків хліба білий, а бутерброди становлять 50 відсотків загального споживання хліба. Щоб уникнути ризику для зору, лікар порадила замінити білий хліб та макарони на цільнозернові.

Що ще пропонує лікар?

Вкрай важливо скоротити споживання обробленого м’яса, тому що «оброблене м’ясо, включаючи хот-доги, бекон та м’ясні делікатеси, містить багато натрію.

«Це збільшення солі зрештою призведе до високого кров’яного тиску. У ваших очах це може спричинити гіпертонічну ретинопатію; пошкодження кровоносних судин, що може призвести до нечіткого або втрати зору», – пояснює лікар.