Засоби, що входять в широку групу товарів побутової хімії, можуть загрожувати здоров’ю людей. У них містяться летючі речовини-канцерогени, показало проведене у Франції дослідження.

Стали відомі результати дослідження, проведеного вченими на замовлення Асоціації захисту французьких споживачів – 60 Millions de consommateurs. Автори прийшли до висновку про те, що в промислових миючих засобах побутової хімії присутня велика кількість летких органічних сполук, ряд яких відноситься до канцерогенним. Дані, отримані дослідниками, опубліковані на сайті організації.

Вченими був вивчений Склад 60 зразків побутових чистячих хімічних засобів з числа найбільш популярних.

В результаті фахівці визначили, що «чистячі засоби промислового виробництва містять велику кількість летких органічних сполук, ряд яких відноситься до канцерогенних».

Крім цього було встановлено, що в складі більшості досліджених зразків (67%) містилися речовини групи ізотіазолінонів, призначених для знищення бактерій. Ці речовини, за словами вчених, можуть діяти на людей як сильні алергени.

Вчені рекомендують рідше користуватися засобами побутової хімії. Автори проекту вказали на те, що в разі точного дотримання інструкцій по використанню та за умови провітрювання приміщень, використання таких миючих засобів не небезпечне.

Джерело: МедікФорум