Кожен з нас хоч раз у житті стикався з зубним болем. Він міг бути слабким, ледь ниючим, а часто переростати в серйозні захворювання зубів, через що ви були змушені звертатися до лікарів. Але чи знаєте ви, що зубний біль з’являється не лише тоді, коли у вас захворювання зубів? Адже він може говорити про те, що в організмі існують певні проблеми внутрішніх органів.

Зуби болять не просто так: у них своя логіка

Щоб краще зрозуміти, чому ви відчуваєте зубний біль, треба насамперед розібратися з тим, як влаштований наш організм. Як відомо, біль виникає в результаті певного впливу на нервову систему. Тому, навіть якщо ваші зуби повністю здорові і не «турбували» вас останнім часом, біль може з’являтися несподівано через певні проміжки часу. Такі гострі відчуття виникають через певні проблеми у функціонуванні внутрішніх органів.

Багато відомих медичних експертів переконані, що існує певна залежність між зубним болем і внутрішніми органами. Так, премоляри, або як їх по-іншому називають, малі корінні зуби, показують, в якому стані знаходяться органи дихальної (легені) та травної систем (товстий кишечник).

Ікла пов’язані з печінкою, а біль у різцях (нижніх і верхніх) часто демонструє, що нирки знаходяться в незадовільному стані. Корінні зуби (6 і 7) турбують тоді, коли є захворювання жовчного міхура і підшлункової. Стан серця відображається на такій частині щелепи, зуби мудрості.

Якщо турбує гострий біль у різцях, це може свідчити про наявність у вас циститу. Зрідка біль у першому резце може сигналізувати про остеохондрозі, а постійна — навіть гепатиті. Біль же в малих кутніх зубах виникає тоді, коли у вас гострі алергічні реакції і хронічне запалення легенів. Про проблеми суглобів і кишечника сигналізує біль у корінних зубах.

Біль у корінних зубів верхньої щелепи може бути ознакою виникнення в організмі гастриту або анемії. При болю в 6 зубі верхньої щелепи проконсультуйтеся з лікарем про роботу вашої щитовидної залози або селезінки. Болять нижні корінні зуби? У вас може бути така хвороба, як атеросклероз. Якщо болить 7-й зуб нижньої щелепи, можуть існувати захворювання легенів або в кишечнику розвинулися поліпи.

Варто прислухатися до свого організму, адже він сигналить нам про певні проблеми в роботі внутрішніх органів, зокрема, через виникнення зубного болю. Тому, щоб вас не турбували різні захворювання, піклуйтеся про себе і регулярно консультуйтеся зі стоматологами!

Джерело: HeadInsider