Дієтолог Олена Тихомирова розповіла про те, що деякі продукти, що вважаються корисними, в реальності можуть призвести до погіршення функціонування печінки. Наприклад, до них належать фрукти.

Звичайно, найбільш небезпечними для печінки є хвороби на кшталт вірусних гепатитів, а також різноманітні токсичні препарати та отрути. Але, на щастя, людина стикається з усіма цими явищами дуже рідко.

А ось їжу ми приймаємо щодня і кілька разів, часом не завжди замислюючись про те, наскільки безпечними є продукти, які ми поглинаємо. Так, печінка негативно ставиться до їжі, яка містить велику кількість вуглеводів, як до шкідливої, так і до корисної.

Чим більше в раціоні вуглеводів, тим вищий ризик розвитку неалкогольного жирового гепатозу, який є чимось на кшталт ожиріння печінки. Небезпека у разі представляє хліб і борошняні вироби, різного роду крупи, і навіть фрукти, які також містять натуральний цукор чи фруктозу. Вона може спровокувати розвиток гепатозу.

Звичайно, що найбільша небезпека саме в солодощах, які мають дуже багато цукру. Однак і поєднання жирів, солей і вуглеводів, які можна зустріти в смаженій картоплі, макаронах, а також у плові, теж серйозне випробування для нашої печінки.