Існує переконання, що основну частину калорій бажано вживати до обіду. Вважається, що тоді вони витрачаються за день і не відкладаються в жир. Фахівці з США з’ясували, чи так це.

Вчені провели випробування з добровольцями, пише Insider. Всього їх було 41, і у кожного спостерігався зайву вагу. Всім було запропоновано однакове меню. При цьому одна група з’їдала 80% калорій з ранку до години дня, друга – вживала 50% щоденної норми калорій після п’ятої вечора. Експеримент тривав три місяці.

У його результаті фахівці прийшли до висновку, що час прийняття їжі не впливає на схуднення або підтримку ваги. У всіх добровольців виявився приблизно один і той же результат за кількістю скинутих кілограмів і рівнем тиску, при цьому вчені обмовилися, що вечірній прийом їжі часто пов’язаний з вибором нездорових продуктів, таких як алкоголь, оброблене м’ясо та інші.

Звідси і з’явилося упередження, що їсти ввечері шкідливо. Якщо людина стежить за своїм раціоном, то для нього не має значення положення стрілки на годиннику, важливіше – добова калорійність.