Вживання занадто гарячої рідини пошкоджує стравохід і гортань.

Сезонне похолодання призводить до збільшення споживання гарячих напоїв. це цілком зрозуміло, що краще зігріє, ніж чашечка свіжозавареного чаю. Особливо, якщо тільки повернувся з вулиці, де сніг, вітер та інші погодні неприємності. І навіть під час прогулянок на свіжому повітрі багато дуже люблять побалувати себе бадьорить напоєм, якщо є можливість роздобути його, не заходячи в приміщення.

Однак, як виявилося, від вживання занадто гарячого чаю та інших аналогічних напоїв все ж слід відмовитися.

“З приводу гарячих напоїв є дослідження, що вони можуть призвести до розвитку онкологічних захворювань, можуть бути пошкоджені стравохід, гортань. Тому ми заварюємо чай не окропом і п’ємо дещо остиглим”,-попередила лікар-дієтолог і гастроентеролог Маргарита Арзуманян в інтерв’ю радіо Sputnik.

Читайте також:  Лікар розповів, що станеться, якщо підхопити одночасно застуду та Covid

Вона пояснила, що чай температурою 40 градусів набагато корисніше, ніж окріп, пити який можна лише з ризиком для життя. Зігріє він нітрохи не гірше.

“Чай зігріває в моменті: рот відчуває температуру, нам здається, що ми зігрілися, в шлунку ми температуру не відчуваємо», — додала експерт.

Для приготування корисного і приємного чаю досить почекати п’ять хвилин після його заварювання, щоб смак став насиченим, а температура комфортною. А щоб ще більш посилити життєдайний ефект чаю в холодну погоду, можна крім заварки додати в нього трави і фрукти. Наприклад: апельсин, чебрець, іван-чай, материнку та інші.

Читайте також:  Дієтолог розвінчала міф про курячі яйця

До слова, самим зігріваючим напоєм вважається навіть не чай, а глінтвейн. Готується він з білим або червоним вином. А хто затятий противник спиртного, цілком може зовсім відмовитися від цього важливого складового, безалкогольний насичений спеціями глінтвейн не менш смачний і дуже корисний.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News